Úrokový bonus 0,00% na 3 roky

Investície v Košiciach a realitný trh

Ohlásený príchod automobilky Volvo na východné Slovensko vyvolá masívne investície v Košiciach, na čo samozrejme zareaguje aj trh nehnuteľností.  

Nové pracovné príležitosti prilákajú do regiónu aj nových obyvateľov, ktorí si nebudú hľadať len dočasné bývanie formou prenájmu, ale aj trvalé bývanie pre celú rodinu, čo ovplyvní celý realitný trh a nie len segment investičného bývania.

V roku 2015 sa rovnaká situácia odohrala  v Nitrianskom kraji, kde vďaka novému investorovi stúpli ceny bytov  v priemere o 20%. Hneď po ohlásení príchodu investora začal nárast cien pri predaji nehnuteľností a trh kupujúceho to akceptoval. Z pomerne neatraktívnych nehnuteľností sa stali atraktívne nehnuteľnosti na prenájom.

Dá sa predpokladať, že rovnaký trend nastane aj v Košiciach. Atraktívna lokalita navyše láka do kraja aj „cezpoľných“ záujemcov, ktorí kupujú najmä 1 – 2 izbové byty s cieľom ďalšieho prenájmu. Pozornosť by však mali zbystriť aj záujemcovia o väčšie byty, ktorých sa zmena na trhu dotkne tiež.

JUDr. Róberta MECKOVÁ, konateľ TOBI – Real KE s.r.o., špecialista na developerské projekty

Ak potrebujete viac info, neváhajte, kontaktujte nás

crossmenu